Kontakta amelia-redaktionen

Foto: Shutterstock

Vill du komma i kontakt med amelia-redaktionen eller skicka något till oss? Här är alla kontaktuppgifter.

Budadress:
amelia
Gjörwellsgatan 30 (Lastkaj A)
112 60 Stockholm

Besöksadress:
Gjörwellsgatan 30
105 44 Stockholm

amelias redaktion

Chefredaktör & ansvarig utgivare
Maria Sognefors
maria.sognefors@mag.bonnier.se

Redaktionschef
Hanna Nyström
hanna.nystrom@mag.bonnier.se

Reportagechef
Åsa Brolin
asa.brolin@mag.bonnier.se

Kultur-, trend- och inredningsredaktör
Elin Börjesson
elin.borjesson@mag.bonnier.se

Skönhetsredaktör
Karin Nordin
karin.nordin@mag.bonnier.se

Moderedaktör
Lina Johansson
lina.johansson@mag.bonnier.se

Digital chef
Cassandra Lindblom
cassandra.lindblom@mag.bonnier.se

Webbredaktör
Linda Nestor
linda.nestor@mag.bonnier.se

Webbredaktör
Emelie Lindblom Dalén
emelie.dalen@mag.bonnier.se

Webbredaktör
Marika Cederlund
marika.cederlund@mag.bonnier.se

Digital vertikalchef (föräldraledig)
Sara Fridh
sara.fridh@bonniernews.se

Ansvarig utgivare, amelia.se
Stina Abenius
stina.abenius@bonniernews.se

Layout
Cecilia Björk, Art Director
Lisa Widell, Layout, amelia specialtidningar

Marknad
Helena Gustafsson, Marknadschef

GDPR
Pontus Kindblad, Projektledare-GDPR
Vill du komma i kontakt med Bonnier Magazines & Brands dataskyddsombud? Kontakta Pontus Kindblad på: dataskyddsombud@mag.bonnier.se

Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig och för att vi ska kunna säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska.

Läs mer

Gör som över 200 000 kvinnor – läs amelia! Se erbjudande!