Kontakt

Besöksadress: Torsgatan 21, 113 21, Stockholm
Budadress: Lokstallsgatan 9, 113 21, Stockholm


amelias redaktion

Chefredaktör & ansvarig utgivare
Maria Sognefors
maria.sognefors@mag.bonnier.se

Redaktionschef
Hanna Nyström
hanna.nystrom@mag.bonnier.se

Reportagechef
Åsa Brolin
asa.brolin@mag.bonnier.se

Kultur-, trend- och inredningsredaktör
Elin Börjesson
elin.borjesson@mag.bonnier.se

Skönhetsredaktör
Karin Nordin
karin.nordin@mag.bonnier.se

Moderedaktör
Lina Johansson
lina.johansson@mag.bonnier.se

Digital chef
Sara Fridh
sara.fridh@bonniernews.se

Webbredaktör
Linda Nestor
linda.nestor@mag.bonnier.se

Webbredaktör
Emelie Dalén
emelie.dalen@mag.bonnier.se

Webbredaktör
Marika Cederlund
marika.cederlund@mag.bonnier.se

Redaktionell affärsutvecklare
Cassandra Lindblom
cassandra.lindblom@mag.bonnier.se

Ansvarig utgivare, amelia.se
Stina Abenius
stina.abenius@bonniernews.se


Layout

Cecilia Björk, Art Director

Camilla Samuelsson, Biträdande Art Director

Ulrika Sandh, Layout

Lisa Widell, Layout, amelia specialtidningar


Marknad

Christine Träff, Marknadschef


GDPR

Pontus Kindblad, Projektledare-GDPR

Vill du komma i kontakt med Bonnier Magazines & Brands dataskyddsombud? Kontakta Pontus Kindblad på: dataskyddsombud@mag.bonnier.se